Etkili Lazer Epilasyon İşlemleri

Ad Details

  • Listed: 29 Kasım 2016 17:08

Description

Lazer Epilasyon

 

Teknolojinin gelişmesi ile lazer epilasyon işlemleri de hızla artmaktadır. Öncelikle lazer yapılacak kişinin görülüp değerlendirilmesi, gerekli görüldüğü takdirde Dermatoloji uzmanına görülmesi gerekir. Tüylenmenin asıl nedenleri araştırılmalıdır. Tetkik ve tahliller yapılmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasına geçilmeden önce tüylerin sarartılmamış olmasına, ip ya da cımbız gibi köke yönelik müdahale işlemlerinin lazer epilasyondan 3 hafta öncesine kadar yapılmamış olmasına dikkat edilmelidir. Kıl kökleri tarafından emilen enerjiler ısıya dönüşerek kılların kök hücresini tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip etmektedir.

 

Etkili Lazer Epilasyon İşlemleri

 

Saniyeler içinde cilde uygulanan lazer ışınları cilt hücrelerine zarar vermeden geçerek kıl kökündeki renk pigmentleri tarafından emilmektedir. Tüm epilasyon işlemleri kıl gelişimini geciktirip kılların daha zayıf ve azalarak çıkmasını sağlarlar. Kalıcı epilasyon olması için kıl kö

klerinin papilla adı verilen kıl üreten kısmının yok olması gerekir. Bu işlem ancak aleksanrite tipli lazer cihazları ile yapılmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasında kılların farklı evrelerde olması kesin ve kalıcı neticelerin alınmasını gerekmektedir. Lazer epilasyondan hemen sonra ciltte kızarıklık meydana gelmektedir.

 

 

Ad Reference ID: 70158388c51967f4

Leave a Reply

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.

Sold Ads