Kaş Kontürü yapan yer

Denizli Kalıcı Kaş

 

Hayallerdeki kaşlara ulaşmak kalıcı kaş uygulamaları ile artık çok kolay. Dakikalar içinde kısa sürede istenilen kaşlara ulaşılabilir. Kalıcı kaş uygulamalarının ardından bölgeye bir süre su değdirilmemesi önerilmektedir. Regl döneminden bir hafta önce ya da regl döneminde kalıcı kaş uygulatmamak gerekmektedir. Denizli kalıcı kaş uygulamaları açısından popüler illerimizden biridir. Hamilelik döneminde, estetik ameliyatların ardından 6 ile 12 aylık süreçte, zayıf bağışıklık dönemlerinde, kemoterapi, radyoterapiden önce, lokal enfeksiyon durumlarında, sabit yaralarda kalıcı makyaj uygulamalarından uzak durulması önerilir.

 

Kalıcı Kaş Uygulamaları Kimlere Yapılmamalıdır?

 

Şeker hastası kişilere kanama meydana gelip durma ihtimali az olduğu için doktor gözetiminde kalıcı kaş uygulamaları yapılmalıdır. Hemofili durumlarında, sarılık, anemi, AIDS durumlarında da doktor gözetiminde kalıcı kaş uygulamaları yapılmaktadır. Denizli kalıcı kaş teknolojilerini etkili şekilde yaşatan, talep eden illerimizden biridir. Et benleri üzerine, yürüyen yaralar üzerine, kılcal damar çatlaklarına, pigment alerjileri olanlara, 18 yaşın altındaki kişilere asla kalıcı makyaj yapılmamaktadır. Yapıldığı takdirde sonuçları iyi olmamaktadır. Ciltte reaksiyon oluşabilecek kişilere testler yapılarak kalıcı kaşlar etkili şekilde sunulabilmektedir.

En Güzel Kalıcı Kaş Yapan Kişi Türkan Gündüz

Denizli Kalıcı Kaş

 

Kaş kontürü olarak da adlandırılan kalıcı kaş uygulamaları ilk yapıldığı zamanlarda olması gerekenden daha koyu ya da kalın olarak görünebilir. Kısa sürede cilt kendini yeniledikçe kaşlarda doğal görünüme kavuşabilmektedir. Uzun surat yapısından şikayetçi bayanlar kaşları sayesinde daha oval bir görünüme sahip olabilir. Yuvarlak bir surat daha dar gözükebilmektedir. Ayrık gözler daha yakın gösterilebilir. Denizli kalıcı kaş uygulaması yapan merkezler açısından çok çeşitli olup, teknolojik uygulamalarla adından söz ettirmektedir. Bitişik göz yapısından rahatsız olan bayanlar istedikleri daha ayrık göz yapısına sahip olabilir. Şekilli gözlere vurgu verebilmek için kaş uygulamaları popüler olmaya devam etmektedir.

 

Kalıcı Kaş Sonrası Meydana Gelen Değişiklikler

 

Kaşların yoğunluğu artabilmekte, seyrelmiş kaşlar daha gür görülebilir. Tıbbi nedenlerle ya da kemoterapi sonucu dökülen kaşlara karşı yeni kaş yapısı tasarlanabilir. Unutulmaması gereken konu kalıcı makyajın dövme olmadığıdır.  Kalıcı kaş uygulamaları dövmenin aksine uzun yıllar kalmamakta, zararlı olmamaktadır. Denizli kalıcı kaş alanında geniş imkanlara sahip illerdendir. Kalıcı makyaj en fazla 4 yıl ciltte kalmaktadır. Her geçen yılda kalıcı makyaj zamanla soluk ton almaktadır.

Kalıcı Kaş Uzmanı

Denizli Kalıcı Kaş

 

İstediği görünüme sahip olmak isteyen bayanların son dönemlerde ki tercihi kalıcı kaş uygulamalarından yanadır. Daimi makyaj görüntüsü vererek günün her anında güzel görünmek isteyen bayanlar normal makyaja göre daha doğal görünen kalıcı makyaj uygulamalarını tercih etmektedir. Kalıcı makyaj yüzeysel ve parlak görünüm izlenimi veren normal makyaja göre daha natüreldir. Denizli kalıcı kaş trendlerini takip etmekte, son teknolojileri uygulamaktadır. Makyajı yenileme, ekleme, tazeleme gerekmemektedir. Maddi yönden ve zaman açısından tasarruf sağlamaktadır. Daha bakımlı, düzgün ve genç bir görünüm vermektedir.

 

Kalıcı Kaşların Tercih Edilme Nedenleri Hakkında

 

Aşırı hassas olan ciltlerde makyaj malzemelerine karşı alerji bulunuyorsa kalıcı makyajdan yararlanılabilir. Kalıcı kaş makyajı kaş kontürü adıyla adlandırılmaktadır. Kaş kontürü ile kaşta her değişiklik yapılması mümkündür. Boşluk olan bölgeler doldurulabilir, kaşlarda meydana gelen düşüklükler giderilebilir. Denizli kalıcı kaş uygulamaları popüler olan illerden biridir. Kaşın alt kısımlarında ileriki yaşlarda meydana gelen düşükler kişileri yaşlı ve yorgun ifade edilebileceği için bu durum düzeltilebilir. Kaşa hiçbir estetik operasyon olmaksızın da yukarıya çekerek, etkili kontürle düzeltilebilir.

Kalıcı Kaş

Denizli Kalıcı Kaş

 

Ciltteki travmada kızarıklıklar çok daha çabuk iyileşmektedir. Güneşte meydana gelen UV ışınlarına maruz kalmak, solaryum seansları, cildin fazla kuru olması, sigara ve uyuşturucu kullanımı kalıcı kaş kalma zamanını etkilemektedir. Glikolik asit, alfa hidroksi, retin-a maddeleri kalıcı makyaj uygulanan bölgelerden uzak tutulmaktadır. Düzgün olmayan çizgileri düzeltmek için kalıcı kaş uygulamaları çok kullanışlı olmaktadır. Seyrek kaşlı kişiler, kısa kaşlarını uzatmak isteyen kişiler, kaş seviyesi yüz bölgesine göre orantısız olan kişiler, kaş yapısından memnun olmayan kişiler denizli kalıcı kaş merkezlerini tercih etmektedir.

 

Hangi Nedenlerle Kalıcı Makyaj Yapılır?

 

Kaza, dökülme, yanık gibi sebeplerden doğal kaş yapısı bozulan kişiler de kalıcı kaş uygulamalarını sıklıkla tercih etmektedir. Küçük gözleri büyük göstermek, derinlik kazandırarak anlamlı ve dinamik bakışlara sahip olmak isteyen kişiler, düşük göz kapağı olanlar da kalıcı kaş uygulamalarını sıklıkla tercih etmektedir. Denizli kalıcı kaşlara sahip olmak isteyenler için mükemmel bir tercih olabilir. Her gün aynı makyajı yapmak zorunda kalan sanatçılar da kalıcı kaşları tercih etmektedir. Elleri titreyerek kendi kendine makyaj yapamayan bayanlar kalıcı makyaj uygulamalarına yönelmektedir.

 

Denizli Kalıcı Kaş

Denizli Kalıcı Kaş

 

Son yılların en dikkat çeken trendlerinden biri de kalıcı kaştır. Gereken özen gösterildiğinde ve temizliğe önem verilirse en güvenilir uygulamalardan biridir. Kullanılan renklerin tümü doğal olmaktadır. Kullanılan malzemelerle herhangi bir hastalığın bulaşma riski de sıfırlanmaktadır. Kullanılan ekipmanların ve malzemelerin steril olması, hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Denizli kalıcı kaş alanında uygulamalar devam etmektedir. Her müşteriye uygun örtü ve çarşaf kullanılmalıdır. Uygulama yapılan odanın steril ve temiz olması gereklidir.

 

Kalıcı Kaş Uygulama Anı Nasıl Gerçekleşmektedir?

 

Uygulama anı hafif bir batma hissi ile tanımlanmaktadır. Ağrı duyarlılıkları ve uygulayıcıların el hafifliği durumuna göre minimum rahatsızlıklar meydana gelebilir. Yağlar kullanılarak doktor gözetiminde lokal anestezi uygulanabilir. Denizli kalıcı kaş alanında en popüler olan illerimizden biridir. Kişilerin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna ve genel durumuna göre işlem ortalama 1 ile 2 saat kadar sürebilir. Bir set mikro steril iğne kalıcı renk karışmasına batırılarak cilde uygulanır. Cilt hafifçe kaldırılarak renk uygulanmakta, işlemler daha ağrısız şekilde geçmektedir. Taze renk iğneler yardımıyla cildin en üst tabakasına uygulanmaktadır.

Cilt lekeleri için Maske

Cilt lekeleri nasıl geçer?
Cilt lekeleri özellikle yaz aylarında hemen her yaştan kişinin karşılaşabileceği bir cilt sorunu. Cilt lekeleri denince aklımıza ilk gelen güneş lekeleri oluyor. Fakat cilt lekeleri sadece güneş lekelerini içermiyor. Çiller, sivilce (akne) lekesi, yaşlılık belirtisi olan kahverengi lekeler, hamilelikte karşılaşılan lekeler, doğuştan gelen lekeler cilt lekeleri olarak adlandırılıyor.
Cilt lekelerinin oluşumunu önlemek için öncelikli olarak buna sebep olan nedenleri ortadan kaldırmak gerekiyor. Bu yüzden cilt lekelerinin giderilmesi konusundaki yöntemlerden önce, buna etki eden unsurları sizinle paylaşmak istiyorum. Çünkü bu sebepleri bilirsek, cilt lekeleri oluşmadan önlemimiz almak da kolay olacaktır.

Gelelim cilt lekelerinin oluşma sebeplerine…

Cilt lekeleri neden oluşur?
Cilt lekeleri cildimizde renk farklılaşmalarının ortaya çıkmasıyla oluşuyorlar. Buna melanin pigmentinin ciltte birikmesi ve cilt lekesinin oluştuğu bölgede fazlalaşması sebep oluyor. Böylece melanin fazlalaşan yerlerde lekeler oluşuyor.

 • Uzun süre boyunca güneşe maruz kalınmasıyla,
 • Kalıtsal faktörlerden dolayı,
 • Kullanılan bazı kimyasal içerikli maddeler ve bazı ilaçlardan dolayı
 • Solaryum gibi organik olmayan bronzlaşmalarile cilt lekeleri oluşuyor.

Cilt lekeleri dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak yüz bölgemiz gelse de cilt lekeleri vücudumuzun her bölgesinde görülebilir. Özellikle güneşe fazlasıyla maruz kalmış ciltlerde koyu kahverengi renkte oluşan güneş lekeleri, ultraviyole ışınlara çok fazla maruz kalma sonucunda ortaya çıkarlar. Bu ışınlar cildimize direk temas ettiğinde ciltte leke oluşumuna sebep olurlar ve cilde zarar verirler. Peki cilt lekeleri oluştuktan sonra onları nasıl giderebiliriz?

Cilt lekeleri nasıl giderilir?
Cilt lekeleri tedavisi ve cilt lekelerini gidermek için pek çok yöntem uygulanmakta. Bunlardan bazıları medikal bazıları da cilt lekeleri için maske, bitkisel yöntemler. Cilt lekelerine çözüm yazımızın devamında.

 

Cilt lekelerinin giderilmesinde medikal uygulamalar
Asit içeren kimyasal ürünlerin kullanılması: Bu ürünlerin kullanılmasıyla birlikte cildin soyulması işlemi yapılır. Fakat kimyasal ürün kullanmak yerine evde hazırlayabileceğimiz tariflerle de bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Mesela asit içeren ürünlerden sirke bu işlem için ideal

Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta; asit içeren özel ürünlerin bazılarının kanserojen özellik taşıyor olması. Leke açmada kullanılan meyve asitlerini sadece güneş lekeleri için değil, sivilce izleri gibi yüzümüzdeki cilt lekeleri için de kullanabiliyoruz. Fakat yüzünüzde oluşan kızarıklığı göze almanız gerekiyor.

Kimyasal peelingler: Derinin üst tabakasının soyulması ile lekeyi ortadan kaldırmaya yarıyor. Fakat deride hassasiyet gösterme, kabuklanma, yanma, kızarıklık gibi yan etkileri olabilmesi nedeniyletercih edilirken dikkatli davranılması gerekmektedir. Kimyasal peelingler sadece sorunlu bölgeye de uygulanabiliyor.

 

 

kimyasal-peeling1

 

 

 

 

 

 

 

 

Lazer uygulaması: Lekeler için bir başka çözüm yolu da lazer uygulamaları. Bu işlemde de deri tıpkı kimyasal peeliglerde olduğu gibi soyulmalar görülüyor. Lazerle cilt lekelerinden kurtulmak oldukça basit fakat bunun için birtakım yan etkilerini de göz almak gerekiyor. Başlıca yan etkileri ise; kaşıntı, ağrı, yanma, kabuklanma veya morarmalar. Lazer uygulamasında tavsiyem: eğer çalışan veya okuyan kişilerseniz muhakkak yıllık izin ya da tatilinize denk getirmeniz. Çünkü yan etkiler geçene kadar eve kapanmak zorunda kalabilirsiniz.gozalti-morluklari-nasil-gecer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezoterapi: Cilt lekelerinin giderilmesini sağlarken yüzümüze renk açıcı işlemler uyguluyoruz veya cildin üst tabakasını soydurarak lekelerin görünümünün kaybolmasını sağlıyoruz. Veyahut mezoterapi gibi yöntemlerle derinin altına enjekte edilen vitaminler sayesinde cildimizdeki hücrelerin yenilenmesini sağlıyoruz. Derinin altına verilen cilt yenileyici ve leke giderici maddelerle cildin lekeli bölgelerindeki lekelerin giderilmesi sağlanıyor.

Cilt Lekeleri için Krem: Eczanelerden satın alabileceğimiz dermo-kozmetik olarak üretilmiş kozmetik yönlü kremler, ilaçlarda güneş lekelerinin geçmesinde yararlı olabiliyor. Bunlar güneş kremi ile birlikte kullanılarak daha etkili hale getirilebilir.

Cilt lekeleri için Maske
Cilt lekelerinin giderilmesi için evde kendimizin uygulayabileceği bitkisel birçok yöntem bulunmakta. Bu yöntemlerin yararını belirli bir kullanım süresi sonunda görüyoruz. Bence doğal olan yöntemler medikal yöntemlere göre daha geç sonuç verse de daha sağlıklı Hatta bu bitkisel kürlerin bazıları ciltte kırışıklık, kuruluk vb. başka sorunlara da iyi gelebiliyor.

 • Cilt lekeleri için Maske / Limon Maskesi

Malzemeler: Maydanoz,Taze limon suyu
Hazırlanışı: Maydanozu doğradıktan sonra kaynar suya atın ve 15 dakika kadar kaynatın,soğumasını bekleyin ve süzün. 5 yemek kaşığı taze limon suyu ekleyin. Bu karışımı yüzdeki lekeleri azaltmak için her gün pamuk yardımıyla yüzünüze sürebilirsiniz. Limon asitli içeriğiyle lekelerin görünümünü hafifletecektir.

 • Cilt lekeleri için Maske / Limon Maskesi
  Malzemeler: 1 yemek kaşığı kafur yağı, 2 yemek kaşığı rendelenmiş maydanoz, 2 yemek kaşığı rendelenmiş salatalık, 1 çorba kaşığı rendelenmiş soğan ve 1 çorba kaşığı kil.
  Hazırlanışı: Tüm bu malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra yüzünüzün geneline ya da sadece lekelerin bulunduğu bölgeye sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Maskeyi 2 hafta düzenli olarak kullanırsanız olumlu etkilerini görebilirsiniz.

 

Bu yöntemlere ek olarak olarak;
Vitaminler: A, E ve C vitaminleri güneş lekelerinin açılmasını sağlar. Bu vitaminleri ilaç olarak kullanabiliriz ya da yediğimiz yemeklerdeki besin takviyeleri ile alabiliriz. Bunun dışında bitkisel içerikli cilt maskeleri, doğal bakım kürleri,bitkisel oluşumlu yağlardan da faydalanabilmemiz mümkün. Mesela kayısı yağı…

Güneş lekeleri nasıl geçer?
Güneş lekelerinin giderilmesi için pek çok doğal yöntem duyuyoruz. Ancak ben, bizzat denediğim ve kesinlikle işe yaradığına inandığım birkaç tarifi sizler için bir araya getirdim. Umarım siz de faydasını görürsünüz.

 

gunes-lekeleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güneş lekeleri için doğal yöntemler:

1-Karbonatlı güneş lekelerini giderici maske tarifi ve uygulaması
1 yemek kaşığı yoğurda1 çay kaşığı karbonat ilave ederek bir karışım oluşturuyoruz ve bu karışımı lekelerin üzerine uygulayıp,10 dakika bekletip bol su ile duruluyoruz. Bu karışım haftada 1 uygulanabilir.Karbonatın beyazlaştırma etkisi lekelerinizin açılmasına yardımcı olur.

Bu uygulamalarla birlikte bol su tüketimi ve güneş kremi kullanımı da ayrıca cildinizde leke oluşumunu engelleyecektir.

2-Güneş lekeleri için yoğurt maskesi tarifi ve uygulaması
1 adet yumurtanın akını köpürene kadar çırpıp 1 tatlı kaşığı süzme yoğurdu ilave ederek tekrar karıştırın. En son 3 damla limon suyu ekleyin maskeyi güneş lekelerinizin üzerine sürün ve bekleyin. Maske cildinizde kuruyunca nemli pamukla temizleyip daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi 4-5 günde 1 uygulayabilirsiniz ve her 4 uygulamadan sonra en az 15 günlük ara vermelisiniz.

3-Güneş lekeleri için maydanoz maskesi tarifi ve uygulamaları
Yarım maydanozu blendırda parçalayın, 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 dilim limon ekleyin. Cildinize ovalayarak sürün 45 dakika bekletin. 3 günde 1 bu maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz. Limonun içeriğindeki asitten dolayı bu maske lekelerinizi geçirmede yardımcı olur.

4-Güneş lekelerini giderici soğan ve sirke karışımı
Bu karışım bir adet orta boylarda soğanın rendelenerek suyunun çıkarılmasını ve bu suyun içerisine yarım çay bardağı elma sirkesi konularak yapılıyor, pamukla bu karışımı cildinizdeki lekelere uygulayıp yarım saat bekletebilirsiniz.

Sadece elma sirkesini de lekeleriniz için kullanabilirsiniz. Cilt lekeleri için elma sirkesi  yazımızda detaylara ulaşabilirsiniz.

Bu tarifler dışında dikkat edilmesi gereken en önemli şey; yazının başında da söylediğimiz gibi güneş kremi kullanmak, cildimizi zararlı ışınlardan korumak.

 • En Güzel Kalıcı Kaş Yapan Kişi Türkan Gündüz

  by on 27 Kasım 2016 - 0 Comments

  Denizli Kalıcı Kaş   Kaş kontürü olarak da adlandırılan kalıcı kaş uygulamaları ilk yapıldığı zamanlarda olması gerekenden daha koyu ya da kalın olarak görüne...

 • Kaş Kontürü yapan yer

  by on 27 Kasım 2016 - 0 Comments

  Denizli Kalıcı Kaş   Hayallerdeki kaşlara ulaşmak kalıcı kaş uygulamaları ile artık çok kolay. Dakikalar içinde kısa sürede istenilen kaşlara ulaşılabilir. Ka...

 • Kalıcı Kaş Uzmanı

  by on 27 Kasım 2016 - 0 Comments

  Denizli Kalıcı Kaş   İstediği görünüme sahip olmak isteyen bayanların son dönemlerde ki tercihi kalıcı kaş uygulamalarından yanadır. Daimi makyaj görüntüsü ve...

 • Denizli Kalıcı Kaş

  by on 27 Kasım 2016 - 0 Comments

  Denizli Kalıcı Kaş   Son yılların en dikkat çeken trendlerinden biri de kalıcı kaştır. Gereken özen gösterildiğinde ve temizliğe önem verilirse en güvenilir u...

 • Kalıcı Kaş

  by on 27 Kasım 2016 - 0 Comments

  Denizli Kalıcı Kaş   Ciltteki travmada kızarıklıklar çok daha çabuk iyileşmektedir. Güneşte meydana gelen UV ışınlarına maruz kalmak, solaryum seansları,...

Blog Categories