Ads – Denizli Kalıcı Makyaj Uzmanı İlanları http://drcusack.com Kalıcı makyaj uygulaması ile güzelliğinizi kalıcı bir hale getirebilirsiniz. Uzmanlarımız tarafından Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylere veda. Kalıcı kaş makyajı. Wed, 15 Mar 2017 20:02:24 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.11 Etkili Lazer Epilasyon İşlemleri http://drcusack.com/ads/etkili-lazer-epilasyon-islemleri http://drcusack.com/ads/etkili-lazer-epilasyon-islemleri#respond Tue, 29 Nov 2016 14:08:03 +0000 http://drcusack.com/?post_type=ad_listing&p=194 Lazer Epilasyon

 

Teknolojinin gelişmesi ile lazer epilasyon işlemleri de hızla artmaktadır. Öncelikle lazer yapılacak kişinin görülüp değerlendirilmesi, gerekli görüldüğü takdirde Dermatoloji uzmanına görülmesi gerekir. Tüylenmenin asıl nedenleri araştırılmalıdır. Tetkik ve tahliller yapılmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasına geçilmeden önce tüylerin sarartılmamış olmasına, ip ya da cımbız gibi köke yönelik müdahale işlemlerinin lazer epilasyondan 3 hafta öncesine kadar yapılmamış olmasına dikkat edilmelidir. Kıl kökleri tarafından emilen enerjiler ısıya dönüşerek kılların kök hücresini tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip etmektedir.

 

Etkili Lazer Epilasyon İşlemleri

 

Saniyeler içinde cilde uygulanan lazer ışınları cilt hücrelerine zarar vermeden geçerek kıl kökündeki renk pigmentleri tarafından emilmektedir. Tüm epilasyon işlemleri kıl gelişimini geciktirip kılların daha zayıf ve azalarak çıkmasını sağlarlar. Kalıcı epilasyon olması için kıl köklerinin papilla adı verilen kıl üreten kısmının yok olması gerekir. Bu işlem ancak aleksanrite tipli lazer cihazları ile yapılmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasında kılların farklı evrelerde olması kesin ve kalıcı neticelerin alınmasını gerekmektedir. Lazer epilasyondan hemen sonra ciltte kızarıklık meydana gelmektedir.

 

 

]]>
http://drcusack.com/ads/etkili-lazer-epilasyon-islemleri/feed 0
Denizlide lazer epilasyon yaptıranlar http://drcusack.com/ads/denizlide-lazer-epilasyon-yaptiranlar http://drcusack.com/ads/denizlide-lazer-epilasyon-yaptiranlar#respond Mon, 28 Nov 2016 11:06:19 +0000 http://drcusack.com/?post_type=ad_listing&p=191 Lazer Epilasyon

 

Lazer epilasyon işlemleri kalıcı olarak istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen kişiler için mükemmel bir tercihtir. Bayanlar ve erkekler lazer epilasyon uygulamalarına günden güne daha çok yönelmektedir. Erkekler özellikle göğüs ve koltuk altı tüylerinden kurtulmak için lazer epilasyonu tercih etmektedir. İşlemler sonrasında bazen 5 ile 10 dakika bazen ise yarım saat sonrasına kadar kızarıklık sürebilir. Kızarıklık geçicidir. Lazer epilasyon soğutma sistemi bulunmayan eski model cihazlarda cildin üst tabakası epidermiste bulunan melanin pigmentleri tarafından ışık tutulmaktadır. Bu durumda ciltte yanık ve sonrasında leke izi kalma ihtimali bulunmaktadır.

 

Çeşitli Lazer Epilasyon Makineleri

 

Soğutma sistemi bulunan cihazlar cildin ısınmasına izin vermediği için yanık ve sonrasında leke izi kalma ihtimali çok azdır. Aleksandrite tipli lazer epilasyon cihazları ise kalıcı izli yanık izlerini yok etmektedir. Kullanım hatasına bağlı komplikasyonlar yaşanmaması için çalışılmalıdır. Seanslara 4 ile 8 hafta arasında ara vererek devam edilmektedir. Lazer epilasyonlarda kıl kökü imha edilirken hedef seçici ısıtma yapılarak kıl köklerindeki hücreler yakılarak hasara uğratılır.

]]>
http://drcusack.com/ads/denizlide-lazer-epilasyon-yaptiranlar/feed 0
Denizli lazer epilasyon yorumları http://drcusack.com/ads/denizli-lazer-epilasyon-yorumlari http://drcusack.com/ads/denizli-lazer-epilasyon-yorumlari#respond Sun, 27 Nov 2016 09:04:26 +0000 http://drcusack.com/?post_type=ad_listing&p=188 Lazer Epilasyon

 

Beyaz ve gri saçlı hastalar, güneşlenmiş kişiler, kısa zaman önce başka türden lazer tedavisi gören kişiler, hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon durumlarına eğilimi olanlar, Tetracycline veya retinodler gibi ışığa karşı hassaslaştıran ilaçlar kullanan kişiler lazer epilasyon alamazlar. İdeal cilt tipi açık renk ten ve koyu renk kıldır. Esmer tenlerde lazer epilasyon kullanımı sınırlıdır. Lazer epilasyon çeşitli şekillerde yapılabilir.Bu cilt profilinde olan kişilerde yan etki riski ruby lazerden daha az olup yine de alexandrite lazerin koyu tenlilerde kullanımı önerilmemektedir.

 

Kimlere Lazer Epilasyon Yapılabilir?

 

12 yaşını tamamlayan, koyu renk tüyleri olan herkese lazer epilasyon yapılabilir. Tüyler açık renk olup pigmenti az ise lazer ışığı emilmeyeceği için lazer epilasyon işlemlerinden etkilenmeyecektir. Gözler özel gözlüklerle korunmalıdır. Lazer epilasyon cihazları hafif bir şekilde acı hissettirir. Yüksek doz atışlarda bile acı az hissedilir. Göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerinde uygulanabilir. Kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekte olup çok hızlı çalışan cihazlarla yüz kısmı 5 ile 6 dakika, bacaklar 1 saat sürede yapılabilir.

 

 

]]>
http://drcusack.com/ads/denizli-lazer-epilasyon-yorumlari/feed 0
Denizlide lazer epilasyon yapan hastaneler http://drcusack.com/ads/denizlide-lazer-epilasyon-yapan-hastaneler http://drcusack.com/ads/denizlide-lazer-epilasyon-yapan-hastaneler#respond Sat, 26 Nov 2016 08:02:04 +0000 http://drcusack.com/?post_type=ad_listing&p=185 Lazer Epilasyon

 

Lazer ışınını doğru dozda kıl köküne ulaştırarak tekrar kıl üretilmeyecek şekilde hasar verdirip kıl hücresinin yeni kıl üretmesi lazer epilasyonu sayesinde engellenmektedir. Lazer ışını doğru dozda ayarlanmazsa kıl kökleri yeteri kadar tahrip olmayacaktır. Aşırı doz uygulanırsa ciltte tahrişler ve yanık lekeleri meydana gelmektedir. Lazer epilasyonu için hassas lazerin doz ayarı lazer epilasyonu uzman kişilerin göz ile ayarlaması mümkün olamayacak kadar zordur. Cilt derisinde bulunan melanin kandaki hemoglobin ve cildin ışığı yansıtma özelliklerinin bir arada dijital spektrofotometre cihazı ile değerlendirilip uygun doz seçilmesi en güvenilir yöntemdir.

 

Seanslardan Sonra Kontrol İşlemleri

 

Her lazer epilasyon seansından önce zaman içinde meydana gelen değişiklikler uygun cihazlarla izlenmelidir. Uygulanan lazer ışınının dozu her defasında yeniden ayarlanmalıdır. Lazer epilasyonu alanında uzman kişilerce yapılmaktadır. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon işleminde lazer ısısı cilde zarar vermeyerek doğrudan kıl kökünü yok etmektedir. 5. Ve 6. cilt tipindeki hastalara ve Herpes hikayesi olanlara lazer epilasyon işlemi yapılmamalıdır.

 

 

]]>
http://drcusack.com/ads/denizlide-lazer-epilasyon-yapan-hastaneler/feed 0
Denizli lazer epilasyon yapan yerler http://drcusack.com/ads/denizli-lazer-epilasyon-yapan-yerler http://drcusack.com/ads/denizli-lazer-epilasyon-yapan-yerler#respond Fri, 25 Nov 2016 19:01:56 +0000 http://drcusack.com/?post_type=ad_listing&p=182 Lazer Epilasyon

 

Günümüz teknolojilerinde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu lazer epilasyondur. Ağda ve iğneli epilasyonlar eskiden en sık tercih edilenler arasındaydı. Lazer epilasyon çağının başlaması ile lazer seansları ucuz olmaya ve ağrısız şekilde gerçekleşmeye başladı. Lazer epilasyon fiyatları hem çok ucuz hem de acı ve ağrı hissi gitgide azalmakta. Vücudumuzda tüylenme olan hemen hemen her alanda lazer epilasyon yapılabilmektedir. Kol bölgesinde oluşan tüyler daha cılız olduğundan daha uzun sürede bitmektedir. Çene bölgesinde ki tüylerde lazer epilasyon merkezlerinde güvenli şekilde yapılmaktadır.

 

Hormonal Değişikliklere Bağlı Olarak Lazer Epilasyon İşlemleri

 

Hormonal düzensizliklerin şiddetine göre değişiklik göstermektedir. Hormonal sebeplerden dolayı tüylenme vakalarında yeniden bir düzensizlik meydana gelebilir. Lazer epilasyon işleminden 3 ile 4 gün sonra lazerlenmiş olan tüyler yavaş yavaş meydana çıkar ve tekrar dökülmeye başlar. Yüz bölgesinde hormonal hassaslık fazla olduğu için en çabuk uzayan kıllar yüz bölgesinde bulunmaktadır. İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yolu lazer epilasyondur. Kullanılan lazer ışığı dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilmektedir.

]]>
http://drcusack.com/ads/denizli-lazer-epilasyon-yapan-yerler/feed 0
Saç Simülasyonu Analizlerin Önemi http://drcusack.com/ads/sac-simulasyonu-analizlerin-onemi http://drcusack.com/ads/sac-simulasyonu-analizlerin-onemi#respond Tue, 22 Nov 2016 00:26:20 +0000 http://drcusack.com/?post_type=ad_listing&p=156 Saç Simülasyonu

 

Saç mikropigmentasyon işlemi ya da saç dövmesi adıyla bilinen bu yöntem cerrahi olmayan bir alopesi kellik giderme yöntemidir. Bu yöntemde gerçek saç kökleri ve kıl yapılarının taklidi özel cihazlar yardımıyla yapılmaktadır. Kellik olan alanlara epidermal mikropigmentasyon işlemleri yapılır. Saç ekim yöntemi ile aynı olmayıp bayanların sıklıkla tercih ettiği kalıcı makyaj ya da saç dövmesi olarak adlandırılabilir. Saç ekim sonrasında saç ekim yöntemleri ile birlikte kullanılabilmektedir. Saç kıran gibi bölgesel saç dökülmelerinin kamuflajında etkili sonuçlar alınabilmektedir. Kısa saç tiplerinde yapılan kamuflaj saç simülasyonu işlemleri oldukça başarılı olmaktadır.

 

Saç Simülasyonu İşlemleri Öncesi Analizlerin Önemi

 

Kişiye özel olan tek kullanımlık iğneler ile işlemler hızlı olarak yapılmaktadır. Saç simülasyonu uygulanmış alanlara saç ekimleri de uygulanabilmektedir. Daha önce saç ekimi yapılan alanlarda bulunan dikiş izlerinin de kapatılmasında oldukça başarılı bir yöntemdir. Kişilerin önce saç ve cilt analizleri yapılarak özel renkte boyaların hazırlanması işlemleri yapılıyor. Saç bölgesine minik efektler özel olarak geliştirilmiş cihazlar yardımıyla verilerek işlemler yapılmaktadır.

]]>
http://drcusack.com/ads/sac-simulasyonu-analizlerin-onemi/feed 0
Saç Simülasyonu İşlemleri http://drcusack.com/ads/sac-simulasyonu-islemleri http://drcusack.com/ads/sac-simulasyonu-islemleri#respond Tue, 22 Nov 2016 00:25:03 +0000 http://drcusack.com/?post_type=ad_listing&p=152 Saç Simülasyonu

 

Doğal görünümü önemseyen ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen kişilerin tercihi son dönemlerde saç simülasyonu işlemlerden yana olmaktadır. Saç simülasyonu işlemlerinde boyalar zamanla renk değişimine sebebiyet vermemektedir. Kullanılan boyalar özel olarak üretilmektedir. İşlemlerin ardından ılık su ile banyo yapılmasında sakınca bulunmamaktadır. İşlem sonrasında ilk bir iki gün kafa derisinde hafif şişlikler meydana gelebilmektedir. Uygulama alanlarında kabuklanmalar ve dökülmeler oluşabilir. Kabukların sökülmemesi gerekmektedir. Uygulama sonrasında bir ay boyunca güneş altında kalınmaması, solaryum ya da sauna gibi uygulamalara girilmemesi gerekmektedir.

 

Simülasyon İşlemleri Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Güneş altında kalınması gerekiyorsa mutlaka şapka takılması önerilmektedir. İşlem ücretleri uygulama yapılacak bölgelerin büyüklüğüne göre değişir. Kafa kısmının değişik açılardan alınmış görüntüsü incelenmektedir. Analizler sonucunda fiyatlar belirlenmektedir. Kişilerin kafa derisinde saç eksikliklerinin olduğu bölgeye göre seans sayıları değişmektedir. Seans süreleri ortalama olarak yarım saat ile 3 saat arasında değişmektedir. Saç simülasyonu işlemlerinin kalıcılığında cilt tipi ve yapısı da önem taşımaktadır. Simülasyonun ortalama olarak 3 yıl kalıcılığı bulunmaktadır.

]]>
http://drcusack.com/ads/sac-simulasyonu-islemleri/feed 0
Saç Ekimi İle Saç Simülasyonu Arasındaki Fark http://drcusack.com/ads/sac-ekimi-ile-sac-simulasyonu-arasindaki-fark http://drcusack.com/ads/sac-ekimi-ile-sac-simulasyonu-arasindaki-fark#respond Tue, 22 Nov 2016 00:23:37 +0000 http://drcusack.com/?post_type=ad_listing&p=149 Saç Simülasyonu

 

Kısa bir süre önce hayatımıza giren saç simülasyonu işlemeri hangi bölgede sorun varsa bu sorunu kamufle ederek kısa kesilmiş, güçlü ve çekici saçları kişilere kazandırır. Çeşitli yaşlarda bulunan kişilere özsaygısı yeniden kazandırılarak özgüvenli hale gelmeleri amaçlanır. Alopesi saç dökülmesinden muzdarip olan kişiler saç çizgilerini eski görünümlerine ulaştırmak için saç simülasyonu işlemlerini tercih etmektedir. Esnek hedefli olan süreç sayesinde alopesi hastalarına gür ve doğal saçlar kazandırılmaktadır. Tüm cilt tipleri ve renkleri için saç simülasyonu işlemleri uygundur.

 

Saç Ekimi İle Saç Simülasyonu Arasındaki Fark

 

Yenilikçi teknolojiler ile doğal saç renginin tonunda saçlar ekilmektedir. Gerçek saç kökleri ve kıl yapıları taklit edilerek simülasyon işlemleri yapılır. Epidermal mikropigmentasyon uygulaması ile işlemler yerine getirilir. Saç ekimi ile birbirini tamamlayan simülasyon işlemleri seyrek ekim yapılan kişilerde ara boşlukların saç efektleri ile kapatılmasını sağlamaktadır. Lokal anestezik kremler saç simülasyonu işlemi öncesinde kafa derisine uygulanır. Kişiler uyuşturma işleminin ardından scalp derisinin hassasiyetine göre az miktarda ağrı hissedilebilir.

]]>
http://drcusack.com/ads/sac-ekimi-ile-sac-simulasyonu-arasindaki-fark/feed 0
Neden Saç Simülasyonu? http://drcusack.com/ads/neden-sac-simulasyonu http://drcusack.com/ads/neden-sac-simulasyonu#respond Tue, 22 Nov 2016 00:21:14 +0000 http://drcusack.com/?post_type=ad_listing&p=146 Saç Simülasyonu

 

Saç dökülmesi türlerinin hepsinde ve aşamalarında her yaşa, renge, cilt tipine uygun olarak saç simülasyonu işlemleri yapılmaktadır. Saç tellerinin ve köklerinin oluşturulması yaklaşık bir afta ara ile 3 ile 5 saatlik seanslarda biter. İşlemler sırasında uygun olan özel iğne içeren bir kartuş yardımıyla doğal pigmentler 2. dermal cilt katmanına uygulanır. Saç simülasyonu işlemleri en yenilikçi teknolojileri ifade etmektedir. Pigment aralıkları kalan doğal saç köklerinin çoğalması ile belirlenmektedir. Kısa ya da tam uzun kesilmiş saç görünümü verilebilir.

 

Neden Saç Simülasyonu?

 

Kısmen kel olan ya da tamamen kel baş kısımlarında saç çizgisini onarabilir. Saç dökülmesinin belirtileri kalıcı olarak gizlenebilir. Yara izlerinin kamufle edilmesinde kullanılabilir. Saç ekimi yapılması düşünülüyorsa saç simülasyonu görsel etkiyi artırabilir. Tepe kelliği yaşayan, olduğundan daha yaşlı görünen kişilere özgüven sağlamaktadır. Saç simülasyonu işlemleri sayesinde dejeneratif saç seyrelmesi ve kelliği durumları da başarıyla ve kıs sürede önlenmektedir. Saç derisine tamamen gerçekçi bir saç çizgisi vererek kafanın tepesinin görünümünü yeniler.

]]>
http://drcusack.com/ads/neden-sac-simulasyonu/feed 0
Saç Simülasyonu http://drcusack.com/ads/sac-simulasyonu http://drcusack.com/ads/sac-simulasyonu#respond Tue, 22 Nov 2016 00:20:24 +0000 http://drcusack.com/?post_type=ad_listing&p=143 Saç Simülasyonu

 

İnsan kafasında ortalama 100 ile 150 bin arasında saç bulunduğu bilinmektedir. Çeşitli nedenlerden seyrelmeler meydana geldiğinde hem erkekler hem de bayanlar psikolojik olarak yıpranmaktadır. Kellik ve erken yaşlanmaya bağlı stigmalar ruh halini ve güveni etkileyebilmektedir. Saç simülasyonu işlemleri ile tamamen kel görünümde olan bir baş bile gür ve bakımlı saç görünümüne kavuşabilir. Cerrahi işlem gerektirmeyen bu işlemler erkek ve bayanlarda ağrısız olarak yapılmaktadır. Kellik kapatma yöntemleri arasında gelişen son yöntemlerdendir. Saç dökülme ölçüsüne, istenilen görünüme dayalı olarak ne tür bir işlemin yapılacağı kararlaştırılmaktadır.

 

Doğal Saçlar Nasıl Kazandırılır?

 

Doğal görünümü kazandırmak için saç derisinin epidermal seviyesine doğal mikropigmentler uygulanır. Kalıcı kozmetik ve mikropigmentasyon uygulamalarında uzman kişilerce saç köklerinin her zaman aynı doğrultuda uzamalarını sağlamak, saçların doğal yapı ve özelliklerini klonlama şeklinde gerçekleşmektedir. Saç simülasyonu işlemleri hem erkek hem de bayanlarca tercih edilmektedir. Saç çizgileri kendinden emin işlemlerle yapılmakta olup. Gerçekçi ve doğal sonuçlar yaratmak için 3-4 saç tonu birden mikropigmentler ile deriye işlenir.

]]>
http://drcusack.com/ads/sac-simulasyonu/feed 0